Malé radosti

Člověk si musí umět udělat radost. Něco pěkného zažiji, něco si koupím, něco vyrobím. Přečtu pěknou knížku, shlédnu film nebo výstavu….a tady se o to s vámi podělím.

 


Bonjour…. Jmenuji se Chouchou (to je francouzsky!) …čti Šušu…. Mam nový domeček, mušličky z Benátek, kamínky z Vesuvu a dva chlupaté čtyřnohé kamarády a krásný výhled!
Diky @jaroslava.peskova

#kackamanovouhracku #jezerniskritek#zahradananiti #rasokoule #tyggi#bublinybublinybubliny #chouchou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Konec roku 2018 byl akční: 

3415 fotek. 19978 kroku. 4 kukturni akce. 2 dny. Jeden Liberec.
Budu trochu sentimentalni, ale jeden z nejlepsich vikendu letos. Diky vsem, se kterymi jsem se potkala.

#kud25 #kratkeaudernedivadlo #maledivadlo#metaxa #spanipodhvezdama #hlidaciteta#vysky #brmbrmmmm #nedelenka#bigoband #divadlofxsaldy
#liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jeziskova dilna jede na plny pecky!
#pokojickovyateliernikdynespi#pokojickovyatelier #fokuspokus#silhuettecameo #fimo #pebeo #tajem #pf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Obraz je konecne na zdi…. Nejvic nejkrasnejsi od Jana Pešková ! Uz vymyslim misto pro dalsi. Pokojik je skoro hotovy diky nejuzasnejsimu Tata s.r.o. Obří postel z palet, vysněné krychle Ikea a tak vůbec…prostě jeden velký pelíšek.

 

 


A je to. Diky Jarretu a Medvedovi za peci (oni vedi), Pokacovi (ten nevi), Fafe+Jaje+Michalovi (ze me vyvezli), Havelkovym (ze me odvezli)….. a vubec vsem co jsem rada potkala.
A to jsme tam nebyli ani 24 hodin. Hlavni heslo Telce neni nepit nebo jit brzo spat, ale hlavne nepropadnout nostalgii.

#fafa #prazdninyvtelci #jarret #lvicetesla #vjakytelci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


K narozeninám jsem od našich dostala….

…. no nebojte, nejsem blázen, není pravé. Jen na léto. Dělala jsem s ním parádu na vikingském táboře.


Jája měla narozky. Tak jsme využily kupon vytáhnout matku na kulturu.


Jarret. Janek Ledecký. Liberrec. Nejvíc! Protančila jsem střevíce!

 


2673 fotek + 18350 kroků = dva dny v posteli a bez hlasu ….. Majáles Liberec = Pecka! Díky moc!


Nepouštějte mě do antiku!

 


Tak tomu rikam odmena za tenhle tyden!

#patek #hanspaulka #urafa #rizky #jakubnohaband


Radooost největší!!! Na světě je nová Třetina…tahle kráska se jmenuje Fáfa!


Oblíbené texty II


Sehnala jsem křepelčí vajíčka! Díky Rohlik.cz! Ty jo…babi, to by sis šmákla 🙂


Ha…. konečně to mám za sebou!


Silvestra jsme si užili v Harrachově…takže…jsem jí konečně viděla! Ona fakt existuje! Po dvanácti letech historek, Harrachovská trafika v plné kráse.


Už jsem sem dlouho nic nenapsala. Ne že bych neměla žádné radosti! Ba naopak! Ale kde po takové době začít? Třeba u desky. Ano, od Ježíška jsem dostala klasickou LP. Vůbec jsem to nečekala a moc potěšila. Petr Bubák Bublák a jeho Strašidelný elektrikband. Doporučuji zajít na ně někdy do Balbínky.


Pořídila jsem si novou hračku…respektive nový kus své hračky. Matrici na placky ve tvaru srdce.  Hned jsem nové placky vyzkoušela na vánočních trzích a  vypadá to, že se chytnou.


Za ty roky co je znám, je nikdy nenapadlo, že by mi to udělalo radost. Teda ne že bych se potřebovala ukazovat na jevišti. Ale byl to křest a já nesla šampáňo. Nakonec jsem ho měla i v botách. A taky jsem předávala Tómovi dort. A ta nová placka mi vůbec udělala radost. Hodně jsem se bála, jaká bude, ale je dobrá. A o bookletu jsem vedla několika hodinový…ne dobře, přehání…ale byl to dlouhý rozhovor. Už jste jí slyšeli?


V říjnu jsme s Bušmenem vyrazili na perfektní koncert Lenny…ta holka je neuvěřitelná. Lucerna music bar sice nemám moc ráda a začátek v devět večer je dlouhý čekání, ale byla to paráda. Výbornej zvuk, světla…sice jsem teda skoro nic neviděla, ale i tak to bylo super.


Ach ten Woox…. mám nový zimní kabátek a tyrkysovou čepičku.


Mno…byla příležitost proč to udělat …. kluci moji šikovní. Salonsalon, děkuji! Pefektní! Model říjen 2016.


Tak tohle byla velká radoooost…sraz Třetin u Oliny na chatě.


Někdy peču i jiný věci než fimo 🙂


Ano, člověk si musí umět udělat radost…ale já jí hlavně ráda dělám ostatním. A když mi pak přijde káčátko, kočičí video nebo fotka východu slunce, tak vím, že i na mě někdo myslí 🙂 Víc o tom tady.


V létě Telč. To je taková radost neradost…. hodně smíšené pocity, kvůli spoustě věcí…ale Telč, je prostě Telč a nejde jí nemilovat.


Ježíšek mi nadělil hned dvě knížky. Na obě se moš těším. Jednu budu číst s poznámkovým blokem, abych plánovala a u druhé jsem zvědavá, jak moc název sedí s dějem. Tajnosti Paříže a Příliš mnoho Kateřin.


Vánoce nemám moc ráda…ale to je na dlouhé povídání. Ale letos bylo tolik maličkostí, které mi udělaly radost…ona někdy stačí i jedna sms.


27922_orig  Mám nový kabát! A je wooxusní!


Když peču fimo, tak výsledek vypadá líp…tohle ale rozhodně líp chutná! Pseudo košíčky s jahodama…

aneb upeč něco ze zbytků z mrazáku :-))) Nabídla bych vám, ale už nejsou.20150731_215201[1]


Vždycky jsem snila o tom, že mi někdo napíše píseň…náznaky tu byly, ale nic z toho nakonec…ale včera, včera jsem dostala báseň…hravou, milou, krásnou, letní, mou! Až mě to dojalo…děkuuuju moc!


Ha, další krásná kočičí knížka! Dalajlámova kočka. A už je i druhý díl. To musíte mít…Jesku si hned zamilujete.


Taaak a na táboře mi bude ve spacáku krásně teplíčko…ano, Tchibo, tam, co prodávají kávu 🙂


Už před nějakou dobou jsem si zamilovala Fimo  a krom šperků vyrábím i přáníčka – čtvrtky, na kterých je z Fima nějaký tvar, zvířátko….na práci s Fimem používám klasická vykrajovátka na cukroví. No a v tomhle obchůdku jsem si jich vybrala opravdu hodně. Nově tak mám prince a princeznu, domečky, vláček, kolíbku, želvičku, listy, puzzlíky, draka, letadlo…zkrátka spoustu krásných tvarů pro různé příležitosti.


Udělala jsem si radost a koupila si dvě krásné sukně.  Bylo to těžké rozhodování vybrat jen dvě a určitě dojde ještě na další, protože oOtma má úžasné nápady na vzory. Foťáková byla jasná volba, to jistě chápete. Počítačová mi zas přišla jako výborný vtip do práce. Mají mě tam za počítačového experta. Což je sice úsměvné, ale kdo by věděl, jak to tam funguje, tak by to hned pochopil. Už se těším na jaro, až si je pořádně užiju. qfdcrytuatwths-b oychealxboomoq-b


Určitě nejsem jediná, kdo rád brouzdá po Fler.cz. Krom toho, že tam nakupuji materiál na své vlastní výrobky, které se tam snažím prodávat, tak tam ráda nakupuji i výrobky od jiných výtvarníků. Někdy jen tak brouzdám a kochám se  a sbírám inspiraci. No a protože ne vše si chci koupit hned, tak jsme si založila Flerbox, který může sloužit jako inspirace těm, kteří přemýšlí, čím by mě potěšili. Tak jestli mezi ně patříte, mrkněte sem.


Je to dva a půl roku, co máme doma Tyggi. Naší kočku. Respektive ona má nás. Protože to víte, že psi mají páníčky, kdežto kočky služebnictvo? Je to tak. Postupem času přicházím na to, jaká je to osobnost. Mamka našla knížku, kterou si již před nějakým rokem koupila. Je od autorky Stefanie Zweig a jmenuje se Kočka pro život. S chutí jsem se začetla a ač nejsem velký čtenář, v podstatě čtu jen z donucení, ale měla jsem jí za pár dní přečtenou. Sisi se rozhodně utéct z domácnosti, kde se o ní špatně starají a najde si novou paničku, psycholožku Julii. Moc pěkné povídání, které vás provede kočičím životem. Sama číča to vypráví a tlumočí nám své životní strasti a radosti a myšlenky vůbec. Moc hezky napsáno a doporučuji obzvláště těm, co mají a nebo někdy měli kočky. Sisi se hned stane vaší kamarádkou. Knížka už se, bohužel, nedá sehnat v knihkupectví, ale najdete jí v knihovně.


Jde mi tak hlavou….


Mám v hlavě myšlenku.


Telč…je prostě Telč. Hezká knížka Město šťastných lásek.


Ach ta francouzština…to se neoposlouchá.


Kačka má novou hračku! Jmenuje se Silhouette Cameo portrait. A je to řezací plotr. Co všechno umí?


Kačka má kočku aneb Ahoj, já jsem Tyggi!


Mediální hvězda na Colors of Ostrava 2012


Kraď jako umělec! To si přečtěte!


Vystavovali jsme – 15 sloupů a trochu víc


Psaní o psaní.