Proč nikdy nic nevydělám a tak různě….

Minulý týden to bylo přesně 6 let…ty jooooooo…a to jsem si říkala, že to bude chvilková záležitost….na společném plese s FF jsem si na to s kolegy alespoň symbolicky přiťukli. A jedeme dál a čekají nás docela velké změny, tak jsem na to zvědavá. Pomalu se to začíná rýsovat, ale povídáním o českém školství bych se dostala někam úplně jinam, než mám v úmyslu.

Opravdu jsem netušila, že se mi na peďáku na katedře francouzského jazyka a literatury tak zalíbí. Práce je celkem různorodá. Mám kolem sebe fajn kolegyně a kolegy, potkávám fajn studenty, kteří v posledních třech letech hodně oživili studentské akce. Je tam taková příjemná atmosféra. Před těmi šesti lety by mě ani nenapadlo, že mi ráno přijde MMS s fotkou východu slunce. Prostě jen tak pro radost. Nebo v pátek odpoledne krásné plyšové káčátko, abych měla fajn víkend. Od studentů. Prostě jen tak pro radost, nezištně. Moc mě to těší a moc ráda potkávám takové lidi. Mám k tomu sama hodně blízko.

Jak tvořím, tak spoustu věcí jen tak rozdám. Tedy hlavně nejraději tvořím „na míru“. Vlastně k naprosté většině mých výrobků je inspirací někdo, nějaká konkrétní osoba. Její záliba, oblíbené zvíře, styl, barva. Kdo mě zná, ví, že se hodně motám kolem muziky. Mám kolem sebe celou řadu výborných textařů, básníků a mají můj obrovský obdiv. A jejich díla jsou mi také zdrojem inspirace. Já sama nic takového neumí, nejsem geniální vědec, výborný sportovec nebo kdo ví co ještě…ale jestli něco umím, tak dělat lidem radost…tvořit věci pro radost.

Líbí se mi představa, že někomu vykouzlím úsměv na tváři a na chvíli mu pomůžu zapomenout na všechna trápení a bolesti. Pro mne samotnou jsou takové malé radosti hodně důležité. Obzvlášť poslední rok, kdy to bylo všechno takové všelijaké. Otevřete schránku a tam není jen složenka nebo reklamní katalog. Ale obálka, na které je hezkým písmem vaše jméno a v ní buď nějaká hezká slova a nebo nějaké jiné překvapení…………….

……………….tedy, pokud vám to nepřekazí česká pošta. Ale to je zase jiný příběh.

A kdy jste naposledy udělali radost někomu vy? Jen tak nezištně, pro jeho úsměv? No? Zkuste to, je to moc příjemný pocit. Kdyby někdo třeba chtěl složenky v mé poště po letech zas nahradit něčím pěkným, tak adresu určitě vypátrá. Stačí trocha důvtipu, protože v dnešním online fungujícím světě se najde skoro všechno 🙂