15 sloupů a trochu víc

Výstava fotografií, obrazů, soch atd. na téma člověk / lidé. Plus doprovodné akce – koncerty, speciáĺní, malování, HRA. Nebudu-li počítat jednu ne zrovna povedenou dražební výstavu na Folkomíně a školní výstavu absolventských prací, šlo o můj první výstavní počin. Pravda, v úmyslu jsem měla vystavit to úplně jinak, ale na to třeba ještě dojde.

923235_10200410665407605_115618490_n.jpg

Jirka Princ, mně znám jako do té doby hlavně jako fotograf (fotil svatbu Mácovi a Šárce), si pronajal úžasný prostor a zorganizoval akci, kterou nazval 15 sloupů. Kulisa staré fabriky celý dojem z akce jen podpořila. Asi nebudu ani zmiňovat, že fabrika se nachází ve Stráži nad Nisou, což by se dalo brát jako předměstí Liberce. Někdo by mohl namítat, že to už fakt není možný.

Jak název napovídá, sejít se mělo 15 vystavujících. Nakonec bych ale řekla, že nás bylo víc a plné nebyly jen sloupy. Svůj sloup jsem sdílela s taťkou. Chvíli nám trvalo, než jsme vybraly ty nej fotky. Vlastně se zde našly i malby, sochy…no bylo na co koukat. To se podívejte v přiložené galerii. Na závěr přidám i odkazy nna články a fotoreportáže, které jsem našla někde na internetu.

V jedné místnosti byla připravena závodní dráha pro děti. A že jich tam bylo. Připravená byla spousta vozidel. Nejvíc ale zaujal malý vozík, ve kterém se dalo vozit pivo. Tradičně zaujalo i malování na obličej. A došlo i na muziku. Nejdříve dosti kontroverzní Pavel Novotný a Voni. Že i člen Kúd a Mokrých stoupaček prohlásil, že to je síla. Ovšem druhé dvě kapely to zachránily. Moc příjemný zážitek s novými libereckými objevy. Tedy alespoň pro mne. Panda Diplomacy a Beautiful Losers. Tak jsem poznala Jirku i jako muzikanta.

Byli jsme jedni z mála  přespolních – jestli se to o mně teda ještě dá říct. Z Prahy jsme přibrali ještě Barču Fabiánovou. Jsem ráda, že jsme se poznaly i osobně, zatím jsem znala jen jméno a fotky. A jedna z jejích vystavených pro mně byla číslem jedna na celé akci – baletka. Pohled zhora na baletku…černobílá krása.

No a než vám, ať už jste tam byli nebo nebyli, ukážu fotky, které jsem tam měla  a co vůbec dalšího tam bylo, tak budu děkovat. Díky kamarádovi za upozornění na akci, díky Jirkovi za zorganizování fajn sešlosti se zajímavými lidmi. Díky svému řidiči a spoluvystavovateli, díky Jáje za podporu ve všech směrech, že vážila tu cestu. Díky všem, kteří přišli. Moc potěšilo, kdo všechno se tam nečekaně objevil.  Usínala jsem s fajn pocitem. A kdyby se vám zdálo, že jste tam někoho zmých fotografií i potkali…tak to bylo to kouzlo. Zase.

Různé odkazy na akci:

1 2 3 4