Papír

Papírové tvoření je snad základ, asi to nejjednodušší a jedna z prvních věcí, se kterou člověk začne. Přáníčka, kreslení, malování, skládání…

bdjabdas0129Na kresbu a malbu jsem nikdy nebyla nijak extra nadaná, ale co potřebuji, to si nakreslím. Už od 1. třídy jsem chodila do ZUŠ na výtvarku. Pak jsem pokračovala na gymnázium s rozšířenou výukou VV. Postupně jsem začala vyrábět různá přání pro kamarády a příbuzné. Chytlo mě i netradiční balení dárků. Postupem času jsem si objevila nové techniky a přizpůsobila si je svým výmyslům. Například batikované dopisní papíry a jmenovky. Způsob, který já používám, kdy je pouze na vrchu papíru barevný batikovaný pruh, jsem ještě nikde neviděla, přišla jsem si na něj sama.

Často využiji i své fotografie. Především motýlky a květiny. Mám i různé raznice a hlavně jsem si pořídila plotr – řezací plotr, který umožňuje vytvářet nápisy, šablony, reklamní grafiku, dekorace a mnoho dalšího. Zjednoduší mi práci se šablonami.

Snažím se i co nejvíce recyklovat a hodně pracuji s papírovou kaší. Je základem nejrůznějších rekvizit. Šnek Tonda, andělský Karrel, Ještědlisty, zlaté sošky.

Přáníčka a jmenovky najdete v e-shopu.