Domácí sítotisk

První výsledek domácího sítotisku???
Dnešní skóre: jedno prasklé sklo, dvě zničená síta (jedno úplně, jedno šlo vymýt) a upatlaná koupelna….tak schnou nová síta a zítra pokus č.2
Opravdu to dalo práci. Sice se nabízejí síta již hotová a dají se koupit celé sady včetně stěrky a světlocitlivé barvy, ale…přeci jen to stojí dost peněz. A nebyla bych to já, kdybych zas nechtěla pokořit nějakou výzvu. Takže jak na to podomácku? U dřevěného rámečku je možností více. Buď se dá koupit skládací rám různých rozměrů ve výtvarných potřebách (např. Altamira). Mají různé kombinace rozměrů, což je fajn. Ve výsledku mi ale vadí, že rámeček je zbytečně moc masivní. Tedy jednak je to škoda dřeva, po umytí déle schne a hlavně je to náročné na prostor na skladování.
Druhou variantou, která vyjde i levněji, je koupit klasické dřevěné rámečky na fotky. Nejsou tak masivní a u stánkařů je koupíte za pár kaček. Sololitovou destičku se stojánkem i sklo určitě využijete jinak. 
Za to síťovina, to byl skutečně oříšek. Několik galanterií, výtvarných krámů, látek….a nic. Když jsem mamce ukazovala rám, který mám ještě z gymplu, tak jí napadlo: „vždyť to je jak ten závěs z Ikea, co z něj máš šál“. Ano! Bingo! Ten mám ještě ve skříni. Co na tom, že je fialový.
Ten má vůbec zajímavou historii, takže si dovolím malou odbočku. Na maturitní ples jsem měla korzet a dlouhou sukni. Jelikož sukně byla černá, chtěla jsem ještě šál přes ramena, ale v barvě vínové. Zkrátka podobné korzetu. Jenže jak často já vezmu tuhle róbu na sebe, že jo. Takže to chtělo něco levnécho a koho by napadlo, že to koupíme v Ikea! Ano. Závěs Ikea vínové barvy za 149,-. Teď je z něj tedy nejen šál a čelenka do vlasů, ale mám i spooooustu materiálu na síta.A stále je mají v nabídce.
Ale zpět k sítu. Ideální na síto. Krásně se napne pomocí špendlíků a rám je hotov.
Nastává další část boje – práce se  světlocitlivou barvou a rozporuplnost návodů. Nakonec se ale povedlo. Netřeba pracovat ve tmě, ale raději nechat síto ve tmě schnout. A pořádně dlouho. Nejlépe přes noc. Lze si vypomoci fénem. Ale pozor! Už se mi i povedlo hotové síto fénem roztavit – dotkla jsem se síťoviny horkým kovovým koncem fénu a …další síto v háji.
Po několika nezdarech s délkou osvitu, které se nakonec vytratily s pořádným prodloužním času, je první síto konečně hotovo. Ufff. Svítila jsem halogenem (cca 90,- Kč v Hornbachu). Ovšem taky to odneslo jedno sklo. Motiv dáte na skleněnou desku a  tu prosvítíte. Nějak mi nedošlo, že když halogen vložím do krabice, rozsvítím a položím na to skleněnou desku, tak to ten žár v uzavřeném prostoru nevydrží.
No a je hotovo. Teď už můžu tisknout :-))))
DSC_7566DSC_5810DSC_5825DSC_5827DSC_5828  BoB tilko BoB unisex DSC_7478