Jirka Esser

Postůj, vteřino, jsi tak krásná…

…a to je právě kouzlo fotografie: zachytit neopakovatelný okamžik.

O to se svými snímky snažím. Nemám příliš v lásce aranžované záběry a své snímky se snažím dodatečně upravovat jen v nezbytně nutné míře. Prostě co na snímku není v okamžiku stisku spouště, už tam nikdy nedostanu… Nezříkám se vtipných montáží, ale  kouzlo okamžiku je mi přednější. Nejsem profesionál, ale fotografování mě baví už od dětství a fotoaparát mám u sebe vlastně neustále. Nejraději fotím zvířata, neobvyklé scenérie a miluju záběry typu „život tropí hlouposti“.

Možná si všimnete, že některé mé fotografie jsou signovány jménem Lokys. Nejedná se o snímky někoho jiného, to jen někdy používám přezdívku, kterou jsem „vyfasoval“ před lety od kamarádů.

Celý život fotím sobě pro radost.

Ovšem jak známo, radost udělá člověku i to, že udělá radost druhému. A tak já budu mít dvojnásobnou radost, když budete mít z mých fotek radost…

To jsem to pěkně zamotal, že?

Zkrátka, bude-li se vám některá moje fotka líbit natolik, že byste si s ní chtěli vyzdobit příbytek, kancelář apod., pošlete mi mail a já vám vaše přání podle nejlepšího vědomí a svědomí splním. Klikněte zde a dostanete se do mých galerií na serveru rajce.net. Tam najdete většinou fotografie z koncertů, festivalů a podobných akcí. Když mi pak pošlete e-mail, domluvíme se na dalším.

Budete-li mít zájem o mé fotografie, podívejte se do sekce Fotografie – Jirka.

Anebo do mého e-shopu na Fleru

Kromě focení máš ještě dalšího koníčka – věnuji se překladům současné francouzské beletrie. V současné době mám „v šuplíku“ několik hotových zajímavých titulů, které čekají na svou příležitost. Takže jestli by se našel ochotný nakladatel…

Mým velkým koníčkem je moje práce: pražské metro. Podívejte se tady.

Přeju pěkné pokoukání.       

Jirka