Pokojíčkový ateliér v době Covid-19

Nouzový stav, karanténa, zavřené školy…takže homeoffice. Nechápu, že se někdo v karanténě nudí. Já mám pořád co dělat, ateliér jede na plné obrátky.

Stanovila jsem se docela přesný denní režim. Ráno vstanu „napohodu“, nasnídám se a vrhnu se do světa. Tedy toho virtuálního. Vyřeším e-maily, telefony, úkoly, ke kterým jsem se dřív nedostala. Práce je sice míň, ale odhadovala bych to, že tak z 90% je náplň mé práce v řešení v našich aplikacích Erudio, e-mailování a telefonování. Těch 10% je přímý kontakt na pracovišti a ten teď logicky odpadl. A těch 90% se také smrsklo na míň. Alespoň se dostávám k restům. Škoda jen, že není moc jak se připravit dopředu. Dost věcí zkrátka nevíme, jak budou. Čekají nás přijímačky, klauzury, státnice… a pořád je spousta otazníků. Po obědě si můžu dopřát polední klid, což oceňuje hlavně Tip a Tyggi. No a pak se většinou přesuneme do ateliéru.

Spoooousta dodělávek. Ale taky jsem se pustila do šití roušek. Začalo to rouškami pro Goodlok.cz, aby měli kluci pro kurýry. Začali jsme tedy tím, že jsem vybrakovala ateliér. Jednorázové rukavice a respirátor FFP2 šel hned do provozu. A to zdaleka není všechno, co se v době krize využije. V provozu je teď i UV lampa, kterou mám na výrobu razítek. Její pomocí se dají sterilizovat především respirátory, které nelze vyvařovat. Ochranný štít si zatím šetřím. 3D tiskárnu nemám, takže vyrábět je nemohu. Tak aspoň ty roušky.

Dala jsem dohromady střih od kamaráda a postup s Fler.cz, zprovoznili jsme starý Veritas po babičce a už to frčí! Šití není zrovna můj obor, takže to chvíli trvalo, než mi to začalo jít pěkně od ruky, ale povedlo se. Materiálu bylo dost. Již předloni se mi podařilo sehnat několik balíků krásných bílých látek ze 100% bavlny. Nakoupila jsem toho několik kilo, aby bylo na šití kostýmů a rekvizit na tábor. Žijeme z toho už druhý rok a ještě je na roušky.

 

Po první zveřejněné roušce hned přišel dotaz od třetí Třetiny. „Už máš roušku Jarret? :-)“ Ha! To mě nenapadlo! Takže doladit! Goodlok dostal logo, Jarretí je taky na světě a no a nesmím zapomenout na tu pro Big O Band. Těch vzniklo hned několik a putovaly do Liberce:

PP – postup práce
– ahoj, neušila bys nám na jeden speciální klip roušky?
– Kačka Esserová – jasně – tři? čtyři?
– Marek Ottl – dvacet, ale naštěstí i s logem 😀
– Jan Klupka – já to dovezu z Prahy
– Lenka Chválová a Veronika Sabová – tak my uděláme super český text na nějakej super hit
– Lucie Maderova (Bsoul) – tak my zatančíme do androidu
– Daniel Mikeš (FULLART) – už mi nikdy nevolej Marku! 😀 😀 😀
…..tak už to jenom smícháme, nasadíme, přemícháme a za tepla vypustíme proti COVIDU! Těšte se…Big’O’Band jde do boje s rouškou na rtu!

 

A co z toho vzniklo? Posuďte sami. Jsem ráda, že jsem mohla přispět. A už se těším, co s touhle partou vymyslíme příště! A hlavně…až je zas uvidím na vlastní oči a uši!

Big’O’Band – „v rouškách“
hudba – Donna Summer
text – Lenka Chválová/Veronika Sabová
hraje – Big’O’Band
tančí – B-Soul
videoprodukce – FULLART studio – Daniel Mikeš
grafika – Inago Digital

zpívá – Claudia Ottlová, Lenka Čančíková, Hanka Skřivánková a Veronika Sabová
hosté – Martin Půta, Markéta Červinková, Štěpán Janoušek, Jan Smigmator, Jan Kříž, Michal Brůna

V rouškách

Big’O’Band – "v rouškách"Pokud byste chtěli příspět na naše kolegy techniky – www.donio.cz/BigOband – Děkujeme mnohokrát ♥️hudba – Donna Summertext – Lenka Chválová/Veronika Sabováhraje – Big'O'Bandtančí – B-Soulvideoprodukce – FULLART studio – Daniel Mikešgrafika – Inago Digitalzpívá – Claudia Ottlová, Lenka Čančíková, Hanka Skřivánková a Veronika Sabová hosté – Martin Půta, Markéta Červinková, Štěpán Janoušek, Jan Smigmator, Jan Kříž, Michal Brůna

Zveřejnil(a) Big'O'Band dne Neděle 29. března 2020